shop-the-lookYapılan bir araştırmaya göre; mobil kullanıcıların önemli bir kısmı internet üzerinde beğendikleri bir ürünü, markası bilindik olmasa da satın alıp almama konusunda kararsızlık yaşadıklarını ifade etmişlerdir.

Yine internet kullanıcılarının büyük bir kısmı; alışveriş yapmadan önce yeni trendleri keşfetmek için blogları takip ettiklerini bulunduklarını söylemişlerdir.

İnsanlar satın alma yapmadan önce birilerinden destek almaya ihtiyaç duyarlar ve bu durumda artık online olarak yapılabilmektedir. Google bunu bildiği için, daha önceki alışveriş reklamları ile insanlarda satın alma güdüsü oluşturduğu araçlara bir yenisi daha ekledi.

Google, Amerika’da gerçekleştirilen bir moda haftasında yaptığı deneyle yeni aracını duyurmuş oldu. Google’da yapılan aramalardaki ev dekorasyon ve giyim kategorisindeki reklam verenlerin yeni ürünlerini Shop The Look reklam formatında göstermeye başladı.

Peki nasıl çalışır?

Örnekle açıklayacak olursak; Google’da düğün kıyafetleri araması yapıyorsunuz, bu arama sonucunda moda bloggerlarının aksesuarlar ile kombin yapılmış kıyafet önerileri çıkacaktır.

Google Adwords’ün yeni reklam modeli Shop The Look ile arama sonuçlarında en üst sırada görünen çeşitli kombin önerilerini görebileceksiniz. Bu önerilerden herhangi birine tıkladığınızda ise, kombinin tüm parçalarının fiyatlarını da görebileceksiniz. Fiyat bölümünün altında da ürünü satın alabileceğiniz internet sitesini görebileceksiniz.

İlerleyen zamanlarda konuyla ilgili ilgi uyandıran, farklı kampanyalarla karşılaşabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir