Google önümüzdeki günlerde kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Google, bir süredir Adwords reklamları için test ettiği mesajlaşma özelliğini kullanıma açacak. Click to message tıkla ve mesaj gönder ismini taşıyan bu uzantı ile reklamverenler, potansiyel müşterilerine SMS ile bilgi aktarabilecek. Google bu özellik ile reklamverenlerin, tüketicilerin en çok tercih ettiği kanallardan biri olan SMS üzerinden kolay bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamış olacak.

adwords-tikla-mesaj-at-uzantisi-png

Bu özelliği bir örnek ile açıklayacak olursak:

İzmir’de işlettiğiniz oteliniz için potansiyel müşterilerinize ulaşmak istiyorsunuz ve bunun içinde Google Arama Ağı Reklamları’nı kullanıyorsunuz. Potansiyel müşterilerinizin karşısına “İzmir otelleri” anahtar kelimesi ile çıkıyorsunuz. Click to message uzantısını kullanarak, potansiyel müşterilerinizin size mesaj göndermelerini sağlayabilirsiniz. Mesaj ikonuna tıklayan potansiyel müşterinize “Rezervasyon yaptırmak istiyorum, daha fazla bilgi alabilir miyim?” gibi bir mesaj gösterebilirsiniz. Bu sayede, bu mesajı size gönderen müşteriniz sizinle iletişime geçebilir.

Google’ın elde ettiği istatistiklerine bakıldığında; tüketicilerin %65’i bir ürün veya hizmet hakkında bilgi almak istediğinde, yetkili kişi ile telefon aracılığıyla iletişime geçmeyi tercih ediyor. Google yaptığı tüketici araştırmasının sonucunda yeni uzantısının işe yarayacağından emin olmalı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir